Żródło mytnikconcept

 

 

 

 

 

 

 

Autorska Metoda masażu mytnikconcept powstawała w okresie od 2003 do 2006 roku, na dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku.  Był to okres w którym  Kazimierz Mytnik praktykował dla Amerykanów i Polonii Amerykańskiej. W tworzeniu nowej terapii dla potrzebujących z Brooklynu, jak twierdzi terapeuta, to sami cierpiący  ukierunkowali  jego metodę, ponieważ przychodzili z przewlekłymi i ciężkimi przypadkami, licząc na szybką pomoc. Z obserwacji tych ludzi wyłoniła mu się potrzeba stworzenia nowej metody, która pozwoliła, by  na szybkie usuwanie bólu mięśni  i problemów odczuwalnych od kręgosłupa.

Postęp, jaki widzimy w medycynie pociąga również za sobą zmiany z zakresu masażu. Właśnie zrozumienie tego procesu  spowodowało, że zrodziła się nowa metoda. Głównym założeniem metody, stało się poprawianie sprawności kręgosłupa, poprzez stymulację układu mięśniowo-nerwowego. Dzięki pochlebnej opinii osób korzystających z tej metody Kazimierz Mytnik dopracował przez kolejne lata metodę i udostępnił innym. W ostatnim okresie metoda zyskuje niezwykle pozytywne opinie i odnosi wielkie sukcesy w środowisku medycznym i rehabilitacyjnym. Prawdziwy sukces metody nastąpił po roku 2010, gdy dołączyli następni terapeuci, którzy swoją praktykę opierają na tej metodzie.

Ty też możesz poznać metodę!

 

Na prośbę kolegów po fachu, Kazimierz Mytnik pokazał i udostępnił sposób wykonywanego przez siebie masażu  innym terapeutom, po raz pierwszy  w Nowym Jorku. Terapeuci z USA metodę zobaczyli 2005 roku, natomiast 2010 roku, również terapeuci w Polsce. Sposób wykonywania masażu, wywodzi się wyłącznie z jego doświadczenia, aby metoda była rozpoznawalna nazwał od swojego nazwiska.  Twórca metody przekazuję sposób myślenia i obserwacji według swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Formując system masażu, kierował się możliwością mającą na celu osiągnięcie maksymalnej skuteczności w krótkim czasie. Wiedza z jaką się dzieli, jest podparta jego doświadczeniem i efektami jego pracy. Zakłada, że nauka metody, jest dla terapeutów, którzy szukają nowych rozwiązań w terapii wykorzystując masaż. Metoda stworzona do profilaktyki oraz usuwania bólu mięśni, często kojarzonych z bólem od kręgosłupa.

Metoda, jak twierdzi, jest wyjątkowa, ponieważ wykonał tysiące masaży, tą metodą i nigdy go nie zawiodła. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i sposobem pracy, ale wyłącznie z osobami, które mają wykształcenie w zawodzie terapeuty, na przykład: biomasażystów, techników masażystów i fizjoterapeutów.  Autor metody nie prowadzi palcówki oświatowej, nie uczy podstaw masażu, ani anatomii, tylko przekazuję swoje doświadczenie według jego wiedzy w opisywanej metodzie. Praca terapeuty, jest odpowiedzialna, dlatego wymaga podstawy wiedzy, również z zakresu chorób mięśni i kręgosłupa.

Dzieląc się swoją wiedzą większość czasu poświęca na praktycznym zastosowaniu.  Pokazuje techniki i sposób, jak je wykonuje.  Dokładnie omawia zagadnienia, które często sam doświadczał.  Dzieli się wiedzą z chętnymi poznania jego sposobu pracy, ale sam dobiera kandydatów, ponieważ wymaga od terapeuty dużego zaangażowania.  Twierdzi, że dobry terapeuta oprócz wiedzy i praktyki powinien posiadać dobrą intuicję w tym co robi. Lubi ludzi z pasją,  bo i sam, tak podchodzi do swojej pracy.