Korzystanie z Terapii

Odsłony: 4883

Zapoznaj się z Warunkami Terapii

Zanim zdecydujesz się pójść na terapię manualną lub masaż terapeutyczny, wcześniej porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym. Ponieważ możesz mieć przeciwwskazania do wykonywania masażu lub innej terapii.  Gdy masz ostry ból, idziesz zawsze do lekarza, ponieważ tylko lekarz może zlecić Ci badania i rozpocząć leczenie.  Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań to i tak należy dokładnie przedstawić terapeucie swoje dolegliwości. Zawsze gdy idziesz na terapię, a masz częste bóle i problemy z kręgosłupem wskazane, jest, byś przyniósł  zdjęcie RTG lub rezonans magnetyczny, oraz (ewentualną) dokumentację dotychczasowego leczenia. 

Aby  określić czy możesz korzystać z masażu, chiropraktyki lub terapii manualnej terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad chorobowy i testy sprawności. Dla Twego bezpieczeństwa wypełnisz ''Kartę informacyjną dolegliwości'' w której przeczytasz o przeciwwskazaniach i działaniu terapii.  Aby terapeuta mógł Ci wykonać masaż lub terapię musisz wyrazić zgodę.

Decyzja o terapii rezultaty są dokładnie analizowane i opisywane podczas wizyty. W terapii masz do wyboru zabiegi manualne, ćwiczenia rehabilitacyjne, masaż terapeutyczny. Terapia z wykorzystaniem technik manualnych, jest zawsze uzależniona od schorzeń i od Twojej decyzji. Każda kolejna wizyta, jeśli jest potrzebna, rozpoczyna się od kontroli uzyskanych efektów po wcześniejszej terapii.

Na drugiej wizycie można w przybliżeniu określić efekt terapii, oraz określić jeszcze ilość potrzebnych wizyt do uzyskania poprawy. Najważniejsze w terapii,  jest znaleźć najbardziej skuteczną drogę do uzyskania trwałego i możliwie szybkiego efektu terapeutycznego. Po masażu lub terapii otrzymasz wskazówki, które musisz stosować w codziennych czynnościach. Często zaleca się byś ćwiczył  stosownie do wiek,  biorąc pod uwagę swoje schorzenia. Terapia wymaga pełnej współpracy i przestrzegania ściśle określonych zasad, dlatego będziesz szczegółowo informowany o postępowaniu po terapii.