Rehabilitacja ruchowa, korekta wady postawy

Odsłony: 5231

 

Terapie indywidualne prowadzi:  Fizjoterapeuta Justyna Mytnik

 

 

Forma ćwiczeń dopasowana do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Sposób ćwiczeń przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy wymagają specjalistycznej rehabilitacji, jak i dla tych, którzy chcą ćwiczyć bardziej świadomie, by poprawić sylwetkę, zwiększyć siłę czy poprawić samopoczucie. Celem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli naszego ciała, co pozwoli Ci odczuć, że Twój organizm pracuje jako jedna spójna całość.

Podczas treningu medycznego zostaną przedstawione Ci praktyczne techniki i metody, które w sposób bezpieczny dla Twojego organizmu pozwolą Ci osiągnąć zamierzony efekt. Takie działanie gwarantuje sukces pacjentom, którzy chcą nauczyć się ćwiczyć z fizjoterapeutą, by poprawić swoją sprawność nie rujnując przy tym zdrowia.

 

 

To trening, który stanowi uzupełnienie fizjoterapii. Angażujemy te partie mięśniowe i części ciała, które wymajają największej uwagi. Skupiamy się na pracy w bezbolesnych zakresach ruchu, skoncentrowanych na problemie pacjenta. Na każdej sesji treningowej są oceniane efekty pracy oraz zadawane prace domowe w celu utrzymania efektu ćwiczeń. Polecamy osobom z wadami postawy, problemami z kręgosłupem, bólem mięśni oraz osobom, które mają siedzący tryb pracy.

    

Trening personalny ma stanowić uzupełnienie rehabilitacji, masaży leczniczych czy sesji fizjoterapeutycznych. Ćwiczenia są prowadzone przy wykorzystaniu wzorców funkcjonalnych człowieka, czyli tych, w których na co dzień pracuje nasze ciało. Obciążenie jest nieduże, skupione głównie na pracy z własnym ciężarem ciała. Aktywność fizyczną można rozpocząć w każdym wieku ponieważ wpływamy na zatrzymanie skutków starzenia, zmniejszenie ryzyka osteoporozy, zahamowania utraty tkanki mięśniowej, zmniejszenia nadwagi, usprawnienie pracy układu krążenia i układu oddechowego.

Ćwiczenia są dobierane i prowadzone indywidualnie. Zalecamy łączenie ćwiczeń z masażem leczniczym. Proponujemy połączenie tych dwóch ofert w celu najlepszego oddziaływania na Państwa zdrowie i organizm.