Kwalifikacje Kazimierz Mytnik

 

                 

Kazimierz Mytnik -  Chiropraktyk / terapeuta metod naturalnych

Jego przygoda z terapiami naturalnymi zaczęła się jeszcze w latach 90- tych. Doświadczenie oraz wiedza, jaką posiada pozwala mu na swobodne poruszanie się w świecie alternatywnych terapii. Pomaga w dysfunkcji kręgosłupa i bólów od niego pochodnych. Predyspozycje manualne i intuicja odkryte w tamtym okresie sprawiły, że ukierunkował się w terapiach alternatywnych, pracujących bez środków farmaceutycznych, ale posługującymi się wiedzą i osiągnięciami medycyny akademickiej.
Opierając się na danych empirycznych, szkoleniach i publikacjach medycznych, jak również na własnym doświadczeniu, metody te stały się bazą dla jego pracy terapeutycznej. Jego patrzenie na człowieka cierpiącego poprzez integratywne, holistyczne podejście do procesów psychofizycznych organizmu, oraz świadome podążanie za objawami dolegliwości, jest fascynujące i nadaje mu w pracy wielki sens.

Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w skrócie:

Masaże lecznicze i terapię manualną poznał w Prywatnej Szkole Masażu Leczniczego i Terapii Manualnej w Krynicy.  Miał dobry początek, ale świadomość, jak dużo trzeba wiedzieć, by terapie były skuteczne, skierowały jego uwagę w większym lub mniejszym stopniu na różnorodne metody. By zostać najlepszym w tej branży dużo czasu poświęcał  na poszukiwaniu wiedzy i nauczycieli.

Szukając wiedzy na temat bólu fizycznego kojarzonym z psychicznym złym samopoczuciem,  od 1999 roku rozwijał swoje zainteresowania uczestnicząc na różnych szkoleniach i kursach medycyny naturalnej. Zgłębiając wiedzę o możliwości samoregeneracji organizmu człowieka w 2002 roku, po przejściu procedur z tym związanych zdał egzaminy państwowe w Kieleckiej Izbie, uzyskując tytuł mistrza bioenergoterapii.  Twierdzi, że naturalne metody pomogły mu zrozumieć, że skuteczne terapie wymagają radykalnego uwolnienia się od skostniałego stosunku do rehabilitacji, sprowadzającej proces terapii do serii masaży i do zestawów ćwiczeń, uniwersalnie pasujących do każdego. Uważa, że tylko holistyczne podejście do całego organizmu może dać efekty w terapii. 

Ciekawość i podążanie za wiedzą, ścieżka rozwoju  przeniosła go w latach 2003 – 2006 do Nowego Jorku oraz Miami w stanie Floryda. Pragnieniem jego było poznać amerykańskie metody terapii w tym chiropraktykę. Czas spędzony w USA wykorzystał na  rozwój zawodowy i stworzenie alternatywnej metody masażu, którą nazwał mytnikconcept. Od początku pobytu  tworzył metodę, którą w całości ukończył 2005 roku będąc terapeutą w Health Center Massage and Therapy na Brooklynie. Zrealizował potrzebę sytuacji, koncentrując się na stworzeniu nowej techniki masażu, która pozwoliła mu na osiągnięcie szybkich efektów terapeutycznych dla Amerykanów i Polonii Amerykańskiej. 

W poszukiwaniu za nowoczesnymi terapiami po powrocie z USA, w latach 2006-2007 trafił do Placówki Edukacyjnej Radius z akredytacją MEN w Makowej, gdzie pogłębiał wiedzę z medycyny manualnej.   Poznał tam unikalne techniki lekarza ortopedy-traumatologa Radosława Składowskiego, które stały się dla niego ważnym narzędziem w terapii kręgosłupa.

W latach 2009-2010 trafił do Ackermann College of Chiropractic Stockholm Sweden, gdzie ukończył Osteopatię Strukturalną i Chiropraktykę według metody dr. Ackermanna. Po latach praktyki ukoronowanie jego ścieżki rozwoju, było otrzymanie 2010 roku w Ackermann College of Chiropractic Stockholm Sweden dyplomu i tytułu Master of Chiropractic. Dyplom odebrał z rąk samego dyrektora instytutu Profesora PD.Dr.med. Paul W. Ackermann, oraz Phil.mag. Helen Ackermann żoną nieżyjącego już założyciela Instytutu i College Wilhelma Ackermanna.