INFORMACJA DLA TERAPEUTÓW

Stół Terapeutyczny WS TECH model CHIRO i

 

Długo oczekiwany stół terapeutyczny najnowszej myśli technicznej WS TECH i Kazimierz Mytnika, już jest w sprzedaży. Myślimy, że prawdopodobnie najlepszy uniwersalny stół, jaki do tej pory powstał w Polsce. Projekt, jest w sprzedaży od września 2017 roku. Występuje pod dwoma nazwami CHIRO i MYTNIKSYSTEM a powstał dla poprawienia warunków pracy terapeutów i wygody pacjentów. W tym modelu wszystko, jest dokładnie przemyślane i wykonane z dokładnością. Każdy szczegół dopieszczony i niezbędny do wykonywania terapii.  Najlepsze  zalety stołu: stosunkowo niska cena, mocna konstrukcja, tapicerka olejoodporna, możliwości terapeutyczne.

Po nieudanych latach szukania specjalistycznego stołu na Polskim rynku do  masażu i terapii manualnej, Kazimierz Mytnik postanowił poszukać firmę, która pomoże mu na  zrealizowanie pomysłu i skonstruowanie najlepszego stołu według potrzeb terapeutycznych i wygody pacjenta. Miał szczęście, bo trafił na solidną Firmę w Sanoku,  która pomogła zrealizować pomysł i projekt. Dzięki temu powstał  pierwszy w Polsce uniwersalny stół do wykonywania profesjonalnych terapii przez:  masażystów, fizjoterapeutów, chiropraktyków i osteopatów.  Terapeutyczny stół powstał przy współpracy najlepszych konstruktorów  z  Firmy WS TECH i chiropraktyka Kazimierza Mytnika. Wspólna myśl i praca nad modelem oferowanego stołu, pozwoliła uzyskać potrzebne funkcje za przyzwoitą cenę. Model oferowanego stołu posiada funkcje, które są niezbędne do wykonywania terapii u osób szczupłych, otyłych, jak i kobiet w ciąży. Choć mogło, by się wydawać, że na rynku polskim, jest dużo różnych modeli, to do tej pory nie można było kupić takiego modelu, który pozwoli połączyć tyle możliwości. Stół został zaprojektowany, tak aby spełniał wymogi w terapii oraz masażach u ludzi szczupłych, otyłych, młodych i starszych.

 

Model stołu do  chiropraktyki, osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego.

 

      

     

 

Zaletą tego modelu, jest możliwość unoszenia za pomocą sprężyn gazowych, osobno lub razem części lędźwiowej i części piersiowej. Funkcja przydatna w przypadku osób z dużym brzuchem lub kobiet w ciąży.

Drugą najważniejszą funkcję otrzymujemy w oferowanym modelu do regulacji głowy. Tego jeszcze nie było w żadnych stołach tego typu. Nowoczesne rozwiązanie regulacji położenia głowy do góry i dołu z ustawieniem kąta pochylenia. Wygodne ułożenie pacjenta z małą i dużą klatką piersiową oraz kobiet z dużym biustem. Bardzo wygodna podpórka dla twarzy sprawi, że pacjent czuje się komfortowo, nawet przy godzinnym masażu. Regulacja szerokości twarzy pomorze dopasować do dorosłej osoby lub nastolatka. Wygodne regulacje sprawią, że pacjent nie zależnie szczupły czy otyły będzie czuł się komfortowo.

Mocna Polska konstrukcja stołu z połączeniem niemieckiej  automatyki, zapewnia maksymalną stabilność podczas pracy z pacjentem, a zastosowane rozwiązania  oraz cicha i płynna praca, gwarantują maksimum wygody dla personelu i pacjenta.

SPECYFIKACJA:

 

Kolor ramy; szary, biały, zielony, czarny (do uzgodnienia)

Tapicerka; standard skaj lub profesjonalna prestige (kolor do uzgodnienia)

Długość; 195-200 cm

Szerokość zalecana; 60 cm lub do wyboru 65/70/80 cm

Regulacja kąta podgłówka; 30° do 30°

Regulacja wysokości podgłówka; 26 cm

Regulacja kąta oparcia; 0°do 15°

Regulacja kąta części środkowej; 0°do 25°

Wysokość regulowana elektrycznie; 48-100 cm

Masa udźwigu; 160 kg

Masa własna; 93 kg

Stół w standardzie ma wszystko, by wygodnie i przyjemnie pracować z pacjentem. Posiada stabilną stalową konstrukcję pokrytą farbą proszkową, podłokietniki, osobny zagłówek regulowany w trzech płaszczyznach, dwu częściowe leże wykonane ze sklejki, gąbki i skaj. Regulacja wysokości stołu odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego sterowanego pilotem ręcznym. W modelu tym zastosowano w pełni łożyskowany mechanizm regulacji wysokości. Poszczególne części blatu regulowane są poprzez sprężyny gazowe.

Stół posiada kwalifikację wyrobu medycznego.

Zapytania i zamówienia kierować:   http://sklep.wstech.eu/stol-stacjonarny-chiro.html

Opiekun Klienta: Klaudia Hałajcio - telefon: 513 701 602

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorska Metoda masażu mytnikconcept powstawała w okresie od 2003 do 2006 roku, na dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku.  Był to okres w którym  Kazimierz Mytnik praktykował dla Amerykanów i Polonii Amerykańskiej. W tworzeniu nowej terapii dla potrzebujących z Brooklynu, jak twierdzi terapeuta, to sami cierpiący  ukierunkowali  jego metodę, ponieważ przychodzili z przewlekłymi i ciężkimi przypadkami, licząc na szybką pomoc. Z obserwacji tych ludzi wyłoniła mu się potrzeba stworzenia nowej metody, która pozwoliła, by  na szybkie usuwanie bólu mięśni  i problemów odczuwalnych od kręgosłupa.

Postęp, jaki widzimy w medycynie pociąga również za sobą zmiany z zakresu masażu. Właśnie zrozumienie tego procesu  spowodowało, że zrodziła się nowa metoda. Głównym założeniem metody, stało się poprawianie sprawności kręgosłupa, poprzez stymulację układu mięśniowo-nerwowego. Dzięki pochlebnej opinii osób korzystających z tej metody Kazimierz Mytnik dopracował przez kolejne lata metodę i udostępnił innym. W ostatnim okresie metoda zyskuje niezwykle pozytywne opinie i odnosi wielkie sukcesy w środowisku medycznym i rehabilitacyjnym. Prawdziwy sukces metody nastąpił po roku 2010, gdy dołączyli następni terapeuci, którzy swoją praktykę opierają na tej metodzie.

Ty też możesz poznać metodę!

 

Na prośbę kolegów po fachu, Kazimierz Mytnik pokazał i udostępnił sposób wykonywanego przez siebie masażu  innym terapeutom, po raz pierwszy  w Nowym Jorku. Terapeuci z USA metodę zobaczyli 2005 roku, natomiast 2010 roku, również terapeuci w Polsce. Sposób wykonywania masażu, wywodzi się wyłącznie z jego doświadczenia, aby metoda była rozpoznawalna nazwał od swojego nazwiska.  Twórca metody przekazuję sposób myślenia i obserwacji według swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Formując system masażu, kierował się możliwością mającą na celu osiągnięcie maksymalnej skuteczności w krótkim czasie. Wiedza z jaką się dzieli, jest podparta jego doświadczeniem i efektami jego pracy. Zakłada, że nauka metody, jest dla terapeutów, którzy szukają nowych rozwiązań w terapii wykorzystując masaż. Metoda stworzona do profilaktyki oraz usuwania bólu mięśni, często kojarzonych z bólem od kręgosłupa.

Metoda, jak twierdzi, jest wyjątkowa, ponieważ wykonał tysiące masaży, tą metodą i nigdy go nie zawiodła. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i sposobem pracy, ale wyłącznie z osobami, które mają wykształcenie w zawodzie terapeuty, na przykład: biomasażystów, techników masażystów i fizjoterapeutów.  Autor metody nie prowadzi palcówki oświatowej, nie uczy podstaw masażu, ani anatomii, tylko przekazuję swoje doświadczenie według jego wiedzy w opisywanej metodzie. Praca terapeuty, jest odpowiedzialna, dlatego wymaga podstawy wiedzy, również z zakresu chorób mięśni i kręgosłupa.

Dzieląc się swoją wiedzą większość czasu poświęca na praktycznym zastosowaniu.  Pokazuje techniki i sposób, jak je wykonuje.  Dokładnie omawia zagadnienia, które często sam doświadczał.  Dzieli się wiedzą z chętnymi poznania jego sposobu pracy, ale sam dobiera kandydatów, ponieważ wymaga od terapeuty dużego zaangażowania.  Twierdzi, że dobry terapeuta oprócz wiedzy i praktyki powinien posiadać dobrą intuicję w tym co robi. Lubi ludzi z pasją,  bo i sam, tak podchodzi do swojej pracy.